ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ КУПАЛЬСЬКЕ СВЯТО У СОФІЇВЦІ

КУПАЛЬСЬКЕ СВЯТО У СОФІЇВЦІ

Уже доброю традицією стала участь студентів та викладачів факультету мистецтв у купальському святі в Національному дендрологічному парку «Софіївка». Цього року у дійстві взяли участь: чоловіче вокальне тріо «Гонта»; дівочий вокальний ансамбль «Софія»; викладачі та студенти спеціальності «Хореографія».

День Івана Купала збігається з літнім сонцеворотом. У давніх слов’ян Дажбог, Бог сонця, був найшановніший з усіх міфологічних святих. Наші предки вважали, що саме він подарував життя на землі. Відтак, сонце було прообразом свого покровителя, а свято Купала символізувало найвищий культ Сонця. Пізніше християнство долучило до нього свято Різдва Святого Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Івана. Отак і з’явилося свято Івана Купала у сучасній інтерпретації.

Розпочалося дійство із плетіння вінків, потім було відтворено традиційне прикрашання Марени, купальського дерева, а продовжилося свято веселими піснями і танцями.

Учасники дійства допомогли глядачам поринути в атмосферу купальського свята у мальовничій «Софіївці», подарувавши усім присутнім яскраві враження та незабутні емоції.