20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

+380474432323 - деканат

+380474435308 - методист заочного відділу

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ «ЧОРНОБИЛЬ – БІЛЬ УКРАЇНИ»

«ЧОРНОБИЛЬ – БІЛЬ УКРАЇНИ»

В понеділок, 26 квітня, виповнюється 35-а річниця Чорнобильської катастрофи.

26 квітня 1986 року сталася найбільш серйозна техногенна катастрофа в історії цивільної ядерної енергетики – о 1 год. 23 хв. за київським часом з різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. В історії багатостраждального українського народу чимало скорботних дат, спогад про які пронизує серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня 1986 року, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху.

Визначити масштаби катастрофи та її впливу на здоров’я людей важко досі. Тільки від раку, що розвинувся в результаті отриманої дози радіації, померли сотні тисяч людей. Прип’ять і навколишні села ще кілька століть будуть небезпечними для проживання.

Навколо ЧАЕС створено 30-кілометрову зону відчуження. Важко збагнути, але в 10-кілометрову зону, напевно, вже ніколи не повернуться люди!

Після найбільшої в світі ядерної катастрофи електростанція продовжувала працювати через гостру нестачу електроенергії в Україні. Остаточна зупинка електростанції сталася тільки у 2000 році.

Наш земний уклін, довічна вдячність усім тим, хто брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією землю.

Студентська рада факультету мистецтв провела низку заходів серед студентів.

  1. Перегляд фільму “Чорнобильська трагедія – біль України”. Взято документальний фільм з телеканалу UAУкраїна «Чорнобиль. Точка часу» (2016)

  1. Перегляд презентацій студентів «Чорнобиль. Життя людей до та після катастрофи».

Підготувала заступник голови студради – Катерина Хмарук, та студенськка рада факультету мистецтв.

 


 

  1. Провели бесіду з історії вибуху на Чорнобильська АЕС.
  1. Флешмоб в соц.мережі Instagram “МІЙ біль – Чорнобиль”.

Студенти активно обговорювали цю тему. Багато хто, знає особисто людей, які тоді в 1986 році, були серед числа перших ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

Атомний Вій опустив бетонні повіки.

Коло окреслив навколо себе страшне

Чому Звізда-Полин упала в наші ріки?!

 Хто сіяв цю біду і хто її пожне?

 (Ліна Костенко)

Залишити відповідь

Схожі новини

ВІДБУЛОСЯ ПОСВЯЧЕННЯ ПЕРШОКУРСНИКІВ У СТУДЕНТИ УНІВЕРСИТЕТУВІДБУЛОСЯ ПОСВЯЧЕННЯ ПЕРШОКУРСНИКІВ У СТУДЕНТИ УНІВЕРСИТЕТУ

Сьогодні на головному майдані університету відбулося довгоочікуване першокурсниками дійство ‒ «Посвячення у студенти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини». Привітати нове поповнення до лав університету прийшли студенти-старшокурсники, викладачі, декани,

КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ: 014.13 СЕРЕДНЯ ОСВІТА (МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО)КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ: 014.13 СЕРЕДНЯ ОСВІТА (МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО)

6 лютого 2023 року на кафедрі музикознавства та вокально-хорового мистецтва розпочали роботу курси підвищення кваліфікації за спеціальністю: 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво), за темою: “Музичне мистецтво в контексті освіти: теорія

ВІТАЄМО З УСПІШНИМ ПОПЕРЕДНІМ ЗАХИСТОМ ДИСЕРТАЦІЙНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ!ВІТАЄМО З УСПІШНИМ ПОПЕРЕДНІМ ЗАХИСТОМ ДИСЕРТАЦІЙНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ!

24 листопада на кафедрі педагогіки та освітнього менеджменту відбувся попередній захист дисертації викладача кафедри хореографії та художньої культури Бикової Ольги Вікторівни. Тема дослідження «Формування індивідуальних творчих здібностей майбутніх учителів хореографії