20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

+380474432323 - деканат

+380474435308 - методист заочного відділу

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ МАЙСТЕР-КЛАС «ФОРМУВАННЯ СЦЕНІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ У ВОКАЛЬНОМУ МИСТЕЦТВІ»

МАЙСТЕР-КЛАС «ФОРМУВАННЯ СЦЕНІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ У ВОКАЛЬНОМУ МИСТЕЦТВІ»

У своїй роботі «Книга пісень» китайський філософ Конфуцій зазначив, що людський голос – найбільш досконалий музичний інструмент, вказуючи на зв’язок характеру або настрою людини з типом голосу під час співу, пояснюючи це тим, що звук під час співу «йде з середини людини». Тому, у всі часи мистецтво співу вважалося найбільш близьким до природи самої людини.

Усе багатство голосу може розкрити не лише співак-музикант, співак-митець, який спроможний видобути з голосу потрібні йому виконавські засоби, але і той, що майстерно володіє виконавською культурою та яскравою сценічною майстерністю. Тому, Надія Андріївна Балдинюк наполегливо працює, намагаючись розкрити вокальні можливості кожного студента, здійснюючи індивідуальний підхід до кожного вихованця свого класу.

Особливу акторську привабливість продемонстрували студенти факультету мистецтв, випускники класу старшого викладача кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін Надії Андріївни Балдинюк, під час проведення майстер-класу в рамках Всеукраїнського науково-практичного семінару «Естетичні засади розвитку педагогічної майстерності викладачів мистецьких дисциплін» з міжнародною участю (травень, 2015 р.).

1

У виступі Яни Замрій та Багірова Расима простежувалась органічна єдність індивідуального естетичного почуття та розуміння глибинних шарів психології образів Одарки і Карася з опери С. Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм» (див. актуальне відео).

Стало вже доброю традицією, протягом багатьох років, з метою популяризації вокального мистецтва та профорієнтаційної роботи, проведення Надією Андріївною майстер-класів для студентів педагогічного коледжу, музичного училища, учнів загальноосвітніх шкіл.

Так, 26 лютого студенти разом з Надією Андріївною Балдинюк завітали до старшокласників загальноосвітньої школи № 4 нашого міста.

2

Студенти факультету Онищук Марія, Карпенко Оксана, Михайленко Віталій, Поліщук Анна, Кімаківський Дмитро, Новосільська Юлія, Замойська Аліна, Погрібна Світлана, Бородачук Оксана продемонстрували слухачам вільне володіння природним діапазоном, сценічними навичками, передаючи щирість і теплоту людських почуттів. У виконанні студентами вокального творів перемежовувались то м’яка чуттєвість, то потужний порив. Своєрідна виконавська манера виконавців створили прекрасний настрій у слухачів.
Необхідно відмітити різноманітний репертуар вокальних творів, виконання яких витончено підтримувала своєю грою концертмейстер Ірина Володимирівна Бурлака.

У виконанні студентів прозвучали пісні та класичні твори: «Два кольори» муз. О. Білаша, «Кохана» муз. І. Поклада, «Черемшина» муз. В. Михайлюка, «Зомбі», «За синіми туманами» з репертуару Н. Бучинської, «Пускай счастливые часов не наблюдают» з репертуару Н. Валевської, «Мамина хустка» муз. Плашкевича, «Белый танец» муз. Д. Тухманова, «Желаю вам…» з репертуару Є. Ваєнги, українська народна пісня «Віє вітер», «Ave Maria» Д. Каччіні, арія Іоланти з опери «Іоланта» П. Чайковського.

Захоплені виступом студентів учні почали підтримували їх своїм співом, тому ця зустріч перетворилась у яскраве пісенне дійство.

За яскраву майстерність, бурхливими оплесками нагородили вдячні слухачі виступ студентів та їх наставника, закоханого у вокальне мистецтво викладача – Надію Андріївну Балдинюк.

Невдовзі студенти мають зустрітися з учнями загальноосвітніх шкіл № 1,7, міської гімназії та педагогічного коледжу.

Залишити відповідь

Схожі новини

НА ЗАСІДАННІ КРУГЛОГО СТОЛУ ОБГОВОРИЛИ ІНСТРУМЕНТАЛЬНУ МУЗИЧНУ КУЛЬТУРУ КРАЇН-УЧАСНИЦЬ НАТОНА ЗАСІДАННІ КРУГЛОГО СТОЛУ ОБГОВОРИЛИ ІНСТРУМЕНТАЛЬНУ МУЗИЧНУ КУЛЬТУРУ КРАЇН-УЧАСНИЦЬ НАТО

30 листопада на факультеті мистецтв відбувся круглий стіл «Інструментальна музична культура країн-учасниць НАТО» присвячений відзначенню в 2017 р. 20-ї річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та Організацією Північно-Атлантичного

ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ В ЧЕРГОВІЙ СЕРІЇ ОНЛАЙН-СЕМІНАРІВ THOMSON REUTERSЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ В ЧЕРГОВІЙ СЕРІЇ ОНЛАЙН-СЕМІНАРІВ THOMSON REUTERS

Шавновні викладачі та студенти! Компанія Thomson Reuters рада запросити Вас взяти участь у черговій серії онлайн-семінарів, присвячених роботі з платформою Web of Science і іншими ресурсами для наукової діяльності, яка