ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ЩОДО ПОДАННЯ ПРЕТЕНДЕНТІВ НА ОТРИМАННЯ ІМЕННИХ СТИПЕНДІЙ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ДЛЯ НАЙТАЛАНОВИТІШИХ МОЛОДИХ УЧЕНИХ

Logo_of_the_Verkhovna_Rada_of_Ukraine

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 16 березня 2007 року № 774-V «Про встановлення іменних стипендій Верховної Ради України для найталановитіших молодих учених» засновано 30 іменних стипендій Верховної Ради України для найталановитіших молодих учених (далі – Стипендії) віком до 35 років, які успішно пройшли захист докторської дисертації або підготували матеріали докторської дисертації, що прийняті до розгляду спеціалізованою вченою радою для захисту докторських дисертацій. Щомісячний розмір стипендії  2 тисяч гривень.

Стипендії призначаються терміном на один рік молодим ученим, які здійснюють фундаментальні дослідження та збагачують науку визначними здобутками.

Вік претендентів на отримання стипендій станом на 01 червня 2016 року не повинен перевищувати 35 років.

Стипендії призначаються на конкурсних засадах, їх виплата здійснюється за рахунок коштів, передбачених кошторисом Верховної Ради України. Стипендії можуть призначатися повторно.

Висунення претендентів на отримання стипендій здійснюють вчені (наукові, науково-технічні) ради (далі  Ради) вищих навчальних закладів, наукових установ за письмовими рекомендаціями не менш як двох докторів наук, особисто обізнаних з науковими досягненнями та здібностями претендентів. Рішення про висунення кандидатур на отримання стипендій приймається на засіданні Ради таємним голосуванням за умови, що за нього проголосувало не менше 2/3 присутніх членів Ради.

На підставі рішення Ради вищі навчальні заклади, наукові установи порушують клопотання про висунення претендентів на отримання стипендій, в якому зазначаються їх основні наукові здобутки, науковий рівень, значимість і визнання в Україні та за її межами результатів проведених ними досліджень. Клопотання готується на бланку вищого навчального закладу, наукової установи, підписується її керівником і скріплюється печаткою.

До клопотання додаються такі документи:
витяг з протоколу засідання Ради, підписаний керівником вищого навчального закладу, наукової установи та її вченим секретарем і скріплений печаткою (у витягу з протоколу обов’язково зазначаються склад Ради та дата її створення);
копія протоколу таємного голосування Ради з підписами членів лічильної комісії, яка засвідчується підписом ученого секретаря вищого навчального закладу, наукової установи;
копія реєстраційної картки науково-дослідної роботи, у виконанні якої беруть участь претенденти на отримання стипендій;
коротка анотація роботи (обсягом до 2-х сторінок), яку виконують претенденти на отримання стипендій;
особовий листок з обліку кадрів претендентів на отримання стипендій;
список наукових публікацій претендентів на отримання стипендій, засвідчений вченим секретарем вищого навчального закладу, наукової установи;
копії авторських свідоцтв, патентів, засвідчені вченим секретарем вищого навчального закладу, наукової установи;
копія диплома доктора або кандидата наук;
згода на обробку персональних даних за формою, що додається.

Претенденти на отримання стипендій, які успішно пройшли захист докторської дисертації, до вищезазначених матеріалів додають витяг з протоколу засідання спеціалізованої вченої ради для захисту докторських дисертацій про результати захисту докторської дисертації.

Претенденти на отримання стипендій, матеріали докторських дисертацій яких прийнято до розгляду спеціалізованої вченої ради для захисту докторських дисертацій, додають також витяг з протоколу засідання спеціалізованої вченої ради для захисту докторських дисертацій про прийняття до розгляду їх дисертації на здобуття вченого ступеня доктора наук.

Документи просимо подати до відділу наукових досліджень, інновацій та міжнародного співробітництва до 20 квітня для підготовки їх до розгляду на науково-тихнічній раді Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини 21 ківтня 2016 року.

Документи оформлені з порушенням зазначених вимог до розгляду не приймаються, а також поверненню та збереженню не підлягають.

Згода на обробку персональних даних