20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

+380474432323 - деканат

+380474435308 - методист заочного відділу

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВІДБУЛАСЯ ГОСТЬОВА ОНЛАЙН ЛЕКЦІЯ «ПЕДАГОГІКА СЕРЦЯ І ДОБРА АКАДЕМІКА ІВАНА ЗЯЗЮНА»

ВІДБУЛАСЯ ГОСТЬОВА ОНЛАЙН ЛЕКЦІЯ «ПЕДАГОГІКА СЕРЦЯ І ДОБРА АКАДЕМІКА ІВАНА ЗЯЗЮНА»

29 лютого 2024 року відбулася онлайн гостьова лекція «Педагогіка серця і добра  академіка Івана Зязюна» у межах серії просвітницьких вебінарів «Цвіт української педагогіки: сучасне і минуле». Ініціатор заходу – відділ змісту і технології педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України. Модератором лекції виступила Наталія Філіпчук, доктор педагогічних наук, провідний науковий співробітник відділу змісту і технології педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, член Кафедри ЮНЕСКО «Неперервна професійна освіта ХХІ століття.
Учасниками заходу були викладачі та здобувачі вищої освіти факультету мистецтв.

Лекторка – Нелля Ничкало, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член (академік) НАПН України, академік-секретар Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України, означила важливість окреслення ретроспективи життя, професійної діяльності Івана Андрійовича Зязюна, з яким пліч-о-пліч працювала багато років, здійснюючи разом інноваційні кроки у розвитку української педагогічної освіти. Важливим аспектом лекції стало окреслення прогностичності ідей академіка у контексті поступу української освіти і педагогічної науки.

На всіх етапах своєї науково-педагогічної діяльності Іван Андрійович з особливою наполегливістю і послідовністю доводив на різних державних щаблях, що турбота про вчителя має бути пріоритетом у загальнодержавній політиці. Багатолітня мрія вченого про високий статус вчителя в нашій державі поєднувалася з філософською вірою в те, що педагогічна майстерність учителя стане тим потужним і водночас тонким інструментом, який відкриватиме серця дітей і батьків, зміцнюватиме любов до школи, до родини, друзів і відкриватиме дитячі таланти. Не випадково так багато років свого життя вчений присвятив обґрунтуванню, утвердженню й реальному впровадженню концепції педагогічної майстерності.

Директорка Інституту педагогічної освіти і освіти, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Лариса Лук’янова відзначила, що «у кожного з нас у серці живе «свій» Іван Андрійович Зязюн і кожен з нас має на це право…», акцентуючи на ролі Івана Андрійовича у професійному становленні, особистісному розвитку когорти науковців з різних регіонів України.

Мирослава Вовк, доктор педагогічних наук, професор, завідувач відділу змісту і технологій педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, закцентувала увагу історії заснування Іваном Андрійовичем фахового збірника наукових праць «Естетика і етика педагогічної дії» у 2011 р., у першому випуску якого він зазначив: «У Ваших руках перший збірник наукових праць «Естетика і етика педагогічної дії». Його започаткували наукові співробітники відповідного відділу Інституту педагогічної освіти й освіти дорослих Національної академії педагогічних наук України. Такої, бодай подібної, назви Ви не зустрінете в педагогічній науці не лише України, але й Європи. Зі впевненістю можу сказати, що її не було й в педагогіці усього світу». Лекторка відзначила прогностичність наукових ідей академіка І. Зязюна, викладених у знакових публікаціях.

Іван Андрійович Зязюн любив українські народні пісні. Найулюбленішою з них була пісня «Йшли корови із діброви», виконання якої підготували народне чоловіче тріо «Гонта» (Петро Волошин, Василь Семенчук, Валентин Купчик) – викладачі факультету мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини: https://youtu.be/GN_8PkYw8Ls?si=HaOYjiJdZEz_BUDO.

Дякуємо організаторам і лекторам за цікавий, змістовний захід!  Наукова спадщина академіка Івана Зязюна – це філософсько-педагогічний скарб для подальшого розвитку освіти і педагогічної науки в Україні та інших державах. Цю спадщину маємо системно вивчати, узагальнювати, екстраполювати в освітню практику її конструктивні ідеї. Філософсько-педагогічні мрії й реальні дії видатного українського вченого народжували нові ідеї, концепції й методики, відкривали педагогічні таланти, сприяли й потужно сприятимуть педагогізації українського суспільства.

Схожі новини

ТАНЦЮВАЛЬНІ КОЛЕКТИВИ ФАКУЛЬТЕТУ МИСТЕЦТВ ПРИЙНЯЛИ УЧАСТЬ У І МІСЬКОМУ ФЕСТИВАЛІ МОЛОДІЖНОЇ ТВОРЧОСТІ «ДУШЕЮ СПОВНЕНИЙ ПОЛІТ»ТАНЦЮВАЛЬНІ КОЛЕКТИВИ ФАКУЛЬТЕТУ МИСТЕЦТВ ПРИЙНЯЛИ УЧАСТЬ У І МІСЬКОМУ ФЕСТИВАЛІ МОЛОДІЖНОЇ ТВОРЧОСТІ «ДУШЕЮ СПОВНЕНИЙ ПОЛІТ»

Сьогодні, у приміщенні Уманського міського будинку культури імені Ю. К. Смолича, відбувся І Міський фестиваль молодіжної творчості «Душею сповнений політ». Фестиваль пройшов за підтримки відділу у справах сім’ї та молоді

МОЛОДІЖНИЙ КАМЕРНИЙ ХОР – ЛАУРЕАТ І СТУПЕНЯ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ!МОЛОДІЖНИЙ КАМЕРНИЙ ХОР – ЛАУРЕАТ І СТУПЕНЯ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ!

Народний аматорський колектив профспілок України «Молодіжний камерний хор» УДПУ імені Павла Тичини брав участь у Міжнародному онлайн-конкурсі «Talents of the 21st century» (Варна, Болгарія) і здобув звання Лауреата І ступеня

ПІДСУМКИ ПРОВЕДЕННЯ VII МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЇ «МОЛОДЬ, ОСВІТА, НАУКА ТА МИСТЕЦТВО»ПІДСУМКИ ПРОВЕДЕННЯ VII МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЇ «МОЛОДЬ, ОСВІТА, НАУКА ТА МИСТЕЦТВО»

25-26 листопада 2021 року відбулась VII Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Молодь, освіта, наука та мистецтво» на базі кафедри музикознавства та вокально-хорового мистецтва факультету мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини