20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ МАЙСТЕР-КЛАС ІЗ ПЕТРИКІВСЬКОГО РОЗПИСУ

МАЙСТЕР-КЛАС ІЗ ПЕТРИКІВСЬКОГО РОЗПИСУ

Викладач кафедри образотворчого мистецтва Король Анатолій Миколайович вирішив поділитись своїми творчими секретами, напрацьованими десятиліттями і провів майстер-клас з петриківського розпису для вихованців та учителів Кривоозерського будинку дитячої творчості Миколаївської області.  Творча зустріч відбулася 28 квітня.
Як малювати петриківський розпис, як правильно накладати фарби – пензликом і пальцями, як, зрештою, зробити в домашніх умовах зі звичайної палички та пучечка котячої шерсті отой самий «котячий» пензлик, яким петриківці створюють свої шедеври? Про все це Анатолій Миколайович розказує ніби мимохідь. «Особливих секретів немає, каже, що треба просто брати й малювати: спершу виходитиме по-дитячому наївно, а через роки вийде так само, як у справжнього майстра. Петриківський розпис вражає, передусім, поєднанням яскравих кольорів, багатством барв; що жоден сюжет не повторюється, квітки всі різні і наскільки гармонійно вплітаються в сюжет, що виникає почуття радості».
Під час проведення майстер-класу вихованці будинку дитячої творчості мали змогу переглянути міні-виставку персональних робіт Короля А.М. та робіт студентів спеціальності «Образотворче мистецтво» Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.
Всі учасники майстер-класу мали можливість доторкнутися до самобутньої української культури і розписати дерев’яну дощечку або тарілку.