ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ МАЙСТЕР КЛАС «МИСТЕЦТВО ПИСАНКАРСТВА»

МАЙСТЕР КЛАС «МИСТЕЦТВО ПИСАНКАРСТВА»

Невдовзі настануть Великодні свята, новинні стрічки соцмереж наповнюються світлинами щасливих родин, що відзначають Воскресіння Христове. Багато з цих фото рясніють зображеннями з підписом «ПИСАНКИ». Писанкарство це мистецтво розпису яєць, осягнувши яке ви зможете долучитися до багатовікових традицій. Унікальне мистецтво ручної роботи, яке має глибокі історичні коріння в Україні. Кожен орнамент має свій власний знаковий сенс і символіку. Серед них можна знайти символи родинного щастя, родючості та захисту від злого ока, кохання та інші.

22 квітня на факультеті мистецтв відбувся щорічний традиційний майстер-клас «Мистецтво писанкарства». Гостями цього дійства були викладачі та студенти історичного факультету та факультету мистецтв.

Разом з викладачами кафедри образотворчого мистецтва Ярославою ГОЛУБЕНКО та Оленою СЕМЕНОВОЮ  учасники мали можливість створити традиційну триколірну  писанку Уманського району «Ружа». Зірка, або ружа, – це, перш за все, символ сонця як найяскравішої зірки. «Ружі» можуть бути повними, простими, половинчастими тощо. Писанку з таким малюнком дарують на щастя та як заклик до зізнання в коханні. Вона символізує життя, ріст і добробут.

24 квітня в читальному залі №1 разом  викладачем кафедри образотворчого мистецтва Оленою СЕМЕНОВОЮ  було проведено майстер-клас для працівників бібліотеки, студентів та викладачів Інституту економіки та бізнес-освіти. Долучившись до одного з найцінніших різновидів українського декоративного розпису – писанкарства присутні мали можливість створити свій великодній атрибут.

Кожен створив свою неповторну писанку, як вшанування весняного відродження, пробудження сили природи, благословення життя та надихнувся на добрі справи, пропустивши розпис через власну свідомість та душу.

Війна це руйнування, наразі мистецтво це  портал відродження. Дякуємо Збройним силам України за можливість займатися улюбленою справою!!!

СВЯТИЙ МИКОЛАЙ ДОРОСЛИХ І ДІТЕЙ ВІТАВСВЯТИЙ МИКОЛАЙ ДОРОСЛИХ І ДІТЕЙ ВІТАВ

Як в минулі роки святкували День святого Миколая в нашій школі? Зранку взаємні вітання між дітьми, між дорослими, між дітьми і вчителями, потім уроки, а пізніше – зустріч учнів з

Вельмишановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у VI Міжнародній науково-практичній конференції «Естетичні засади розвитку педагогічної майстерності викладачів мистецьких дисциплін», яка відбудеться 4-5 травня 2023 року на базі кафедри образотворчого мистецтва Уманського

«УМАНСЬКА МЕРЕЖКА»«УМАНСЬКА МЕРЕЖКА»