20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

+380474432323 - деканат

+380474435308 - методист заочного відділу

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ПОДОРОЖ ДО ОДЕСИ

Нещодавно студенти та викладачі факультету мистецтв спеціальності «Образотворче мистецтво» здійснили захоплюючу подорож до прекрасного міста Одеси. Це місто-герой, справжня перлина біля моря, сповнена легенд і таємниць! Місто, у якому кожна будівля – історична пам’ятка, шедевр архітектури. Місто привітних, усміхнених жителів, жартів і доброго гумору!

Першим пунктом у програмі подорожі був перегляд експозиції міжнародної виставки акварелі «Море акварелі», яка демонструвалася в Музеї західного і східного мистецтва – одному з найкращих художніх музеїв сучасної України. Музей міститься в палаці Абаза, побудованому у 1856-1858 роках архітектором Людвігом Оттоном в стилі еклектики: риси барочної вдачі співіснують з елементами стилів ампір і рококо.

На виставці демонструвалися роботи кращих сучасних майстрів акварелі України та зарубіжжя. Акварельна техніка складна і дуже цікава, вимагає від художника майстерності й віртуозності, особливого відчуття кольору. Тож не кожному ця техніка відкриває свої секрети!

Окрім різнопланової виставки акварелі, учасники екскурсійної групи переглянули експозицію музею, яку засновано на базі приватних колекцій, зібраних місцевим Комітетом охорони пам’ятників мистецтва і старовини, а також надходжень з міського музею витончених мистецтв і кабінету історії мистецтв Новоросійського університету. Колекція музею поповнювалась за рахунок надходжень з Ермітажу, Державного музею образотворчих мистецтв імені О.С. Пушкіна, Київського музею західного та східного мистецтва. Колекція шедеврів світового мистецтва просто вражаюча, як і сама будівля, інтер’єри якої відрізняються багатим ліпним декором, різьбленням, фурнітурою з бронзи. Усі отримали справжню естетичну насолоду! До речі, зараз у музеї також експонується персональна виставка уманської художниці Одарки Дьоми-Пісної!

Далі студенти та викладачі прогулялись по Приморському бульвару, який тягнеться від Міської Думи до Воронцовського палацу, милуючись архітектурою чудового міста: це і Державний академічний театр опери і балету, побудований у 1884-1887 рр., один із кращих у Європі; і оповитий в римську тогу бронзовий памʼятник Арману Емманюелю дю Плессі, герцогу де Рішельє, першому градоначальникові Одеси; і пам’ятник О.С. Пушкіну, відкритий у 1889 році; і Воронцовський палац, зведений у 1826-1834 роках за проектом архітектора Франца К. Боффо, і знаменита Колонада палацу, яка є одним із найвідоміших символів Одеси…

Потім оглянули експозицію виставкової зали Одеської обласної організації Національної спілки художників України, де демонструвались персональні виставки місцевих художників.
Наступним етапом подорожі стало Одеське художнє училище імені Митрофана Борисовича Грекова – вищий навчальний заклад I-II рівня акредитації, який відзначив 150-річний ювілей.

Із захопленням оглянули велику колекцію дипломних робіт випускників цього закладу, виконаних у різних техніках і матеріалах: живопис, графіка, кераміка, батик, метал, скло. Поспілкувалися зі студентами і викладачами, вдихнули творчу атмосферу училища, що має таку славну історію!

І, звичайно, побували біля моря, пройшовшись Потьомкінськими сходами, які зараз реставруються. Вечірній краєвид, не зважаючи на холодний вітер, подарував усім гарні враження, і надію на нові подорожі, адже Одеса – чудове місто, яке прекрасне у всі пори року! Набравшись позитивних вражень, стомлені, але щасливі, ми повернулись до рідного міста. До побачення, Одеса, до нових зустрічей!

Залишити відповідь

Схожі новини

ВІДБУЛИСЬ НАСТАНОВЧІ КОНФЕРЕНЦІЇ З НАВЧАЛЬНОЇ ТА ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИВІДБУЛИСЬ НАСТАНОВЧІ КОНФЕРЕНЦІЇ З НАВЧАЛЬНОЇ ТА ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ

31 жовтня 2022 року відбулися настановчі конференції з навчальної та виробничої практики для здобувачів вищої освіти ІІІ та ІV курсів спеціальностей 014 Середня освіта (Хореографія) та 024 Хореографія на онлайн-платформі GOOGLE MEET.

ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!

28 вересня свій День народження відзначає кандидат педагогічних наук, доцент кафедри образотворчого мистецтва Семенова Олена Віталіївна. Шановна Олена Віталіївна! Щиро вітаємо Вас з Днем народження!  Від усієї душі бажаємо Вам

ВІДБУЛАСЬ ІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ: ЗДОБУТКИ, ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»ВІДБУЛАСЬ ІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ: ЗДОБУТКИ, ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»

8 жовтня на мистецько-педагогічному факультеті відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Теоретико-методологічні аспекти мистецької освіти: здобутки, проблеми та перспективи». Співорганізаторами конференції виступили: науково-дослідна лабораторія педагогічної компетентності Уманського державного педагогічного університету імені