ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ СТУДЕНТКА МИСТЕЦЬКО-ПЕДАГОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ ОЛЕНА ПАВЛЕНКО – УЧАСНИЦЯ ПРОГРАМИ STUDY TOURS TO POLAND

Студентка мистецько-педагогічного факультету 25 гр. спеціальності «Образотворче мистецтво» Олена Павленко пройшовши відбір на конкурсній основі Польсько-Американського Фонду Свободи, Фонду «Боруссія», Коллегії Східної Європи ім. Яна Новака-Єзьоранського взяла участь у програмі Study Tours to Poland (STP).
Study Tours to Poland – це навчальні візити студентів, до участі в яких запрошуються здібні студенти із Білорусі, Молдови, України та Російської Федерації.
Візити проводилися при польських академічних центрах. Під час зустрічей, що організовувалися досвідченими неурядовими організаціями, Олена мала нагоду ознайомитись із польським університетським середовищем, громадськими організаціями, зустрітися з лідерами суспільного життя, взяти участь у лекціях, тренінгах, семінарах та в культурних заходах.
Моя подорож розпочалась з 11 листопада, – зазначила Олена. З першого ж дня програма почалась з відвідування урядових установ. Першим було Маршальське управління в Гданську, де ми зустрічались з Лукашем Гжендзицким, директором канцелярії сеймику Поморського воєводства. На цій зустрічі ми знайомились з державою та самоуправлінням, політичною системою Польщі, говорили про економічні та соціальні параметри Польщі та країн ЄС.

УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ STUDY TOURS TO POLAND

Згодом ми вирушили до Міської ради Гданська, де познайомились з її головою Богданом Олешеком. Після чого зустрічались з віце-мером Гданську по справам комунальної політики, де ознайомлювались з ефективністю самоуправління та розвитком інфраструктури міста.
Цими візитами наша програма не обмежилась. Ми вирушили до музею національної пам’яті. Там була прослухана лекція на тему «Знаменні події в історії Польщі другої половини XX століття», після якої вибухнула бурхлива дискусія на декілька годин. Згодом нам провели лекцію та показали документальний фільм про зародження руху «Солідарність».
Після історичної довідки про цей рух нас охопила хвиля зустрічей з людьми, які були співініціаторами цих подій.

УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ STUDY TOURS TO POLAND УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ STUDY TOURS TO POLAND УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ STUDY TOURS TO POLAND

Щойно повернувшись з програми «Study tours to Poland» можу затвердити, – зауважує Олена, що це найцікавіші, найнасиченіші і найкращі два тижні у Польщі, ніж можна було уявити!

УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ STUDY TOURS TO POLAND