ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВІДБУЛАСЯ ІІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ: ЗДОБУТКИ, ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»

22 жовтня на факультеті мистецтв відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Теоретико-методологічні аспекти мистецької освіти: здобутки, проблеми та перспективи».

Теоретико-методологічні аспекти мистецької освіти здобутки, проблеми та перспективи

Організаторами конференції виступили: Уманський державний педагогічний університет імені Павла тичини (Факультет мистецтв), Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України (Відділ змісту та організації педагогічної освіти), Київський університет імені Бориса Грінченка (Інститут мистецтв), Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка (Факультет мистецтв).

В конференції прийняли участь науковці з різних куточків України (м. Умань, м. Переяслав-Хмельницький, м. Київ, м. Одеса, м. Полтава, м. Суми, м. Біла Церква, м. Богуслав, м. Рівне, м. Бердянськ, м. Слав’янськ, м. Переяслав-Хмельницький, м. Хмельницький, м. Черкаси, м. Кіровоград, м. Харків, м. Кривий Ріг, м. Кам’янець-Подільський, м. Вінниця, с. Шевченкове), а також Польщі, Боснії і Герцеговини, Німеччини, Азербайджану, Китаю, Сирії, Сербії та Чорногорії.

Із вступним словом на пленарному засіданні науковців виступила проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, кандидат історичних наук, професор Сокирська Владилена Володимирівна.

Привітав усіх присутніх та розпочав роботу конференції Ятло Леонід Петрович – декан факультету мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, заслужений працівник культури України, доцент.

Музичне вітання – українську народну пісню в обробці Василя Семенчука «Ой з-за гори туман налягає» виконав для учасників конференції володар Гран-прі та лауреат Міжнародних конкурсів пісенної народної творчості вокальне тріо «Гонта». Художній керівник – Валентин Купчик.

Композицію «Помпея» музика Максімо Дієго Пухоль, фрагмент із сюїти «Буенос Айрес» виконав лауреат Всеукраїнського конкурсу інструментальний дует «Eleqante» у складі Єлени Васич та Анатолія Коваленка. Художній керівник – Анатолій Коваленко.

Основною темою обговорення конференції були теоретико-методологічні аспекти мистецької освіти. Концептуальні підходи у сучасній музично-педагогічній освіті України окреслила Щолокова Ольга Пилипівна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри фортепіанного виконавства і художньої культури Інституту мистецтв Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

Проблему змісту та сутності медіа презентацій у підготовці сучасного фахівця образотворчого мистецтва розкрила Смірнова Оксана Олексіївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання ДВНЗ Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди.

Специфіку активізації ідеомоторики майбутніх фахівців мистецького профілю у процесі інструментальної підготовки охарактеризував Гусак Владислав Анатолійович, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Організацію дитячого хореографічного фестивалю як одну з педагогічних умов розвитку індивідуальних творчих здібностей майбутніх вчителів хореографії науково обґрунтувала Бикова Ольга Вікторівна, викладач кафедри хореографії та художньої культури Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Уже традиційно, що робота конференції не обмежилася лише обґрунтуванням наукових досліджень. Логічним продовженням наукового зібрання стало проведення викладачами факультету мистецтв ряду майстер-класів, як доказу успішної реалізації наукових доробок.

Із самого ранку у вестибюлі корпусу № 3 відбулась виставка творчих робіт викладачів та студентів мистецько-педагогічного факультету «Мистецький вернісаж».

Цікавим став майстер клас з мистецтва кераміки майстра виробничого навчання кафедри образотворчого мистецтва Лопушана Володимира Пилиповича.

А також майстер клас з флейтового виконавства викладача кафедри інструментального виконавства Мельниченка Руслана Карповича.

Дякуємо учасникам ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Теоретико-методологічні аспекти мистецької освіти: здобутки, проблеми та перспективи» за плідну роботу та цінний досвід!