ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

26 квітня 2023 року студенти та викладачі факультету мистецтв разом з усім світом відзначали 37-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Аварія забрала життя тисяч людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. З того часу в цю дату в Україні щороку вшановують усіх, хто загинув чи постраждав від цієї катастрофи, а також шанують ліквідаторів наслідків аварії.

Куратор 22 групи та 65-м групи факультету мистецтв Сухецька О. В. провела інформаційну хвилину про Чорнобильську трагедію. Оксана Валеріївна, спільно зі студентами, пригадали історію трагедії: 26 квітня 1986 року сталася аварія на четвертому енергоблоці. З різницею у дві секунди відбулися два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. Обвалилася частина будівель, почалася велика пожежа. Величезна кількість радіоактивних речовин була викинута в атмосферу. Багатоденну пожежу намагалися загасити сотні пожежників та працівників аварійних служб. Багато з них згодом померли від променевої хвороби. Понад 100 тисяч жителів найближчих населених пунктів були евакуйовані після аварії. Наслідками аварії на Чорнобильській АЕС є катастрофічне забруднення навколишнього середовища. Територія міста Прип’ять досі вважається непридатною для життя. Аварія сильно підірвала довіру громадськості до ядерної енергетики. З 1986 по 2002 рік у світі не було побудовано жодної атомної електростанції. Точне число жертв аварії встановити не вдалося, оскільки багато людей вмирали через роки. За приблизними розрахунками, від аварії на ЧАЕС померло близько 4000 осіб. 30 співробітників АЕС померло в перші дні і тижні аварії, ще сотні тисяч людей померли в наступні кілька років від онкологічних захворювань і променевої хвороби.

26 квітня є днем пам’яті про саму катастрофу і загиблих в ній, а також героїзму працівників станції, ліквідаторів, пожежників, медиків і всіх людей, причетних до ліквідації наслідків аварії.

Трагедія, яку ми не маємо права забути.
Трагедія, наслідки якої ми досі відчуваємо.
Трагедія, яка була б ще масштабнішою, аби не герої-ліквідатори.

У 1986 році вони мужньо стали на захист усієї Європи та світу.
26 квітня – день, який назавжди змінив історію й долі мільйонів.
Як і 24 лютого 2022 року.

Перемогти в цій війні – теж наш обов’язок перед усіма наступними поколіннями українців. Ми знову захищаємо Європу та світ. Лише тепер не від атома, який вийшов із-під контролю. А від росії, яка прийшла на нашу землю вбивати.

Але ми здолаємо це зло!
І обов’язково переможемо!

ЧЕСТЬ І СЛАВА ВСІМ НАШИМ ГЕРОЯМ!

ПРИЗНАЧЕНО АКАДЕМІЧНУ СТИПЕНДІЮ НА 2023 – 2024 Н. Р. ІІ семестрПРИЗНАЧЕНО АКАДЕМІЧНУ СТИПЕНДІЮ НА 2023 – 2024 Н. Р. ІІ семестр

Відповідно до Постанов КМУ № 882 від 12.07.2004 р. «Питання стипендіального забезпечення» (зі змiнами, внесеними згiдно з Постановою КМУ 1050 вiд 28.12.2016 р.) та № 1047 від 28.12.2016 р. «Про

ПРИЗНАЧЕНО АКАДЕМІЧНУ СТИПЕНДІЮ НА 2023 – 2024 Н. Р. І семестрПРИЗНАЧЕНО АКАДЕМІЧНУ СТИПЕНДІЮ НА 2023 – 2024 Н. Р. І семестр

ЗАПРОШУЄМО ПРОЙТИ КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 014 СЕРЕДНЯ ОСВІТА (ХОРЕОГРАФІЯ)ЗАПРОШУЄМО ПРОЙТИ КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 014 СЕРЕДНЯ ОСВІТА (ХОРЕОГРАФІЯ)

Курси підвищення кваліфікації є частиною неперервної педагогічної освіти. Метою курсів є удосконалення професійних навичок шляхом поглиблення, розширення, оновлення знань, компетентностей на основі здобутого раніше освітньо-кваліфікаційного рівня та практичного досвіду.