ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ НА БАЗІ КАФЕДРИ ХОРЕОГРАФІЇ ТА ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ ВІДБУВСЯ НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР «ІСТОРІЯ ТА СУЧАСНІСТЬ ГРУЗИНСЬКОГО НАРОДНОГО ТАНЦЮ»

У сучасних умовах реформування хореографічної освіти в Україні процес підготовки майбутніх учителів хореографії потребує вивчення автентичної танцювальної культури інших народів світу. Грузія має багаті танцювальні традиції, популярність яких безсумнівно має місце у мистецтві нашої країни.

17 травня на базі кафедри хореографії та художньої культури Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбувся науково-методичний семінар на тему «Історія та сучасність грузинського народного танцю».

Учасниками семінару були студенти і викладачі кафедри хореографії та художньої культури, а також представники Уманського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Т. Шевченка.

Родзинкою семінару став творчий візит замісника Народного центру грузинської хореографії, художнього керівника зразкового ансамблю танцю «Колха» (м. Хобі, Грузія) Каха Читаіа.

Історичні науково обґрунтовані відомості становлення та розвитку грузинської танцювальної культури, у трактуванні шановного гостя, спонукали учасників семінару поринути у запальний вихор грузинського хореографічного мистецтва, відчути його дух та несамовитість.

У процесі практичної частини, учасники семінару мали змогу долучитися до автентичного хореографічного мистецтва Грузії, перейняти досвід і уміння виконувати неординарні та притаманні лише грузинському народу па.

Романтичний «Картулі», войовничий «Хорумі» та «Ханджлурі» стали основою для вивчення танцювальної культури Грузії. Учасники семінару із великим задоволенням та нестримною цікавістю занурювалися у чарівний світ грузинського танцювального фольклору. Таємнича мова танцю, представлена Кахою Читаіа, таїла у собі специфічні особливості, притаманні грузинському народу.

Викладачі і студенти кафедри хореографії та художньої культури Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини висловлюють глибоку вдячність шановному Каха Читаіа за години спілкування у ритмі грузинського танцю, за той неоціненний досвід, переданий у процесі роботи науково-методичного семінару «Історія та сучасність грузинського народного танцю».