20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

+380474432323 - деканат

+380474435308 - методист заочного відділу

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ АНСАМБЛЬ НАРОДНОГО ТАНЦЮ «ЯВОРИНА» ВЗЯВ УЧАСТЬ У ІІІ ФЕСТИВАЛІ НАРОДНОГО ТАНЦЮ «АРКАНОВЕ КОЛО» У ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ

НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ АНСАМБЛЬ НАРОДНОГО ТАНЦЮ «ЯВОРИНА» ВЗЯВ УЧАСТЬ У ІІІ ФЕСТИВАЛІ НАРОДНОГО ТАНЦЮ «АРКАНОВЕ КОЛО» У ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ

5 червня 2016 року в славному м. Івано-Франківську відбувся ІІІ Відкритий обласний фестиваль народного танцю «Арканове коло». Організаторами фестивалю виступили: Івано-Франківська обласна державна адміністрація, Обласна рада, Управління культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації та Навчально-методичний центр культури і туризму Прикарпаття.

На запрошення провідного методиста навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття (м. Івано-Франківськ) Тараса Федоровича Магдича участь у фестивалі взяв народний аматорський ансамбль народного танцю «Яворина» Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

ІІІ фестиваль народного танцю -Арканове коло-

Розпочалось феєричне відкриття фестивалю святковою ходою головною вулицею м. Івано-Франківська з Вічевого майдану до пам’ятника Івану Франку.

Біля пам’ятника Великому Каменяру поклали квіти та з вітальним словом виступили Мирослав Вантух, художній керівник Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського, Герой України, голова Всеукраїнської асоціації хореографів України та начальник управління культури, національностей та релігій Володимир Федорак.

Видовищним продовженням відкриття фестивалю стало масове виконання танцю «Аркан».

Велика кількість творчих колективів Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської областей демонстрували своє хореографічне мистецтво на сцені обласного драматичного театру ім. І. Франка. Танцювальну культуру Центральної України, а саме український народний танець «Гопак» та гуцульську хореографічну композицію «Гонивітер» подарували глядачам учасники народного аматорського ансамблю народного танцю «Яворина». Художній керівник та постановник – Сергій Куценко.

По завершенні фестивалю для учасників ансамблю танцю «Яворина» була організована цікава екскурсія визначними місцями Івано-Франківська. У місті знаходиться величезна кількість архітектурних споруд, що тим чи іншим чином відіграли свою роль в історичному становленні Івано-Франківська. Однією з провідних, яку відвідали учасники хореографічного колективу була споруда колегіального костелу Пресвятої Діви Марії, що зараз вважається другою, після міської Ратуші, найстарішою будівлею обласного центру.

Серцем Івано-Франківська є міська Ратуша, у якій споконвіку відбувалися усі найважливіші події. Ратушу, за традицією європейських середньовічних міст, зведено в центрі квадратної площі, яка має назву Ринок. Збудована у 1695 році Й.Потоцьким, Ратуша являла собою 9-ти поверхову споруду, увінчану куполом. На куполі було чотири годинники, а по сторонах стояли трубачі, які сповіщали про настання нової години. Також студентами було відвідано Катедральний Собор Святого Воскресіння XVIII ст., міські зміцнення (Бастіон), які були побудовані ще в 1662 році, як і палац Потоцьких, за замовленням засновника міста – графа Андрія Потоцького.

Івано-Франківськ – брама в Українські Карпати, звідси починається безліч маршрутів стежками карпатського краю.

Студенти та викладачі факультету мистецтв кафедри хореографії та художньої культури мали змогу відвідати один з найкращих і найвідоміших курортів Карпат – Яремче, що знаходиться в долині гірської річки Прут. Містечко зачаровувало своєю дивовижною красою. Було відвідано один із мальовничих водоспадів на річці Прут – Пробій та вольєрне господарство. Яремче є осередком народного декоративно-прикладного мистецтва та багатьох ремесел. У місті було відвідано два сувенірні ринки. Там можна було придбати чимало гарних сувенірів, у яких відбилася гуцульська душа, багатовікова історія та культура карпатського краю.

Після гарної прогулянки по містечку Яремче, учасниками колективу було відвідано гірськолижний курорт Буковель, що знаходиться поруч з селом Паляниця, на висоті 920 метрів над рівнем моря, у якому студенти мали змогу побувати у будинку побудованому «навпаки».

Студенти піднімалися на одному підйомників на гору Буковель (1127 м.), розглядаючи панораму карпатських гір.

Студенти та викладачі кафедри хореографії та художньої культури виносять глибоку вдячність за надану можливість прийняти участь у фестивалі народного танцю «Арканове коло», гостинний прийом та підтримку провідному методисту навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття (м. Івано-Франківськ) Тарасу Федоровичу Магдичу.

Поїздка відбулася за сприяння голови профкому Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, кандидата сільськогосподарських наук, доцента Олександра Семеновича Осадчого. Кафедра хореографії, керівник та учасники хореографічного колективу «Яворина» висловлюють велику вдячність за фінансову підтримку.

Залишити відповідь

Схожі новини

ЗАПРОШУЄМО НА ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ!ЗАПРОШУЄМО НА ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ!

Шановні колеги, майбутні абітурієнти, батьки! Запрошуємо вас на День Відкритих Дверей факультету мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, який відбудеться 2-3 березня 2018 року в приміщенні навчального корпусу

ГЕРОЇ СЕРЕД НАСГЕРОЇ СЕРЕД НАС

Запрошуємо студентів та викладачів факультету відвідати виставку робіт уманських митців, присвячену світлій памʼяті героїв, які віддали своє життя за волю і Незалежність України в усі часи. А також тим воїнам,