ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ПРО ОГОЛОШЕННЯ І ЕТАПУ КОНКУРСНОГО ВІДБОРУ ПРОЕКТІВ НАУКОВИХ РОБІТ, НАУКОВО-ТЕХНІЧНИХ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ) РОЗРОБОК МОЛОДИХ УЧЕНИХ

Відповідно до Закону України «Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки» та наказу Міністерства освіти і науки України від 14.12.2015 № 1287 «Про затвердження Положення про проведення Міністерством освіти і науки України Конкурсу проектів наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих учених, які працюють (навчаються) у вищих навчальних закладах та наукових установах, що належать до сфери управління Міністерства, подальше виконання цих робіт і розробок за рахунок коштів загального фонду державного бюджету та управління ними», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 06 січня 2016 року за № 15/28145, та наказу Міністерства освіти і науки України від 20.05.2016 № 545 «Про оголошення конкурсного відбору проектів наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих учених», а , також з метою забезпечення підтримки молодих учених університету, створення ними дослідницьких груп для вирішення актуальних проблемних питань, формування творчого покоління молодих науковців у різних галузях науки, конкурентоздатних на міжнародному ринку праці оголошується І етап конкурсного відбору проектів наукових робіт, науково-технічних (експериментальних) розробок молодих учених в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини з 25 травня по 10 червня 2016 року, подальше виконання яких розпочнеться у 2017 році за рахунок коштів загального фонду державного бюджету.

Конкурс проектів

Метою проведення Конкурсу є забезпечення підтримки молодим ученим, створення ними дослідницьких груп для вирішення актуальних проблемних питань, формування творчого покоління молодих науковців у різних галузях науки, конкурентоздатних на міжнародному ринку праці, сприяння «омолодженню» наукового кадрового потенціалу, розбудови молодими вченими наукової кар’єри.

Конкурс здійснюється у два етапи: перший етап – на рівні ВНЗ; другий етап – на рівні МОН. Строки та загальні умови для проведення обох етапів визначаються наказом МОН про оголошення Конкурсу.

Перший етап проходить безпосередньо у ВНЗ згідно з наказами їхніх керівників, якими визначається порядок проведення першого етапу відповідно до вимог, визначених наказом МОН про оголошення Конкурсу.

Організацію роботи з формування тематики проектів здійснює ректор ВНЗ.  Пропозиції для участі в конкурсі попередньо обговорюються на засіданнях кафедр, лабораторій, інших наукових структурних підрозділів, де з’ясовуються доцільність, кадрові та матеріальні можливості виконання роботи.

Розгляд проектів здійснює вчена рада ВНЗ. Перевага у відборі має надаватися міждисциплінарним проектам, у виконанні яких беруть участь кілька наукових колективів і які спрямовані на вирішення важливих завдань розвитку науки і техніки та економіки країни. Результати розгляду кожного проекту, який поданий на першому етапі конкурсу, затверджуються протоколом вченої ради ВНЗ.
Після проходження першого етапу Конкурсу Підрозділ приймає до розгляду проекти, які за формальними ознаками відповідають вимогам, що визначені наказом МОН про Конкурс, та рекомендовані ВНЗ для подальшого проходження наукової та науково-технічної експертизи у другому етапі Конкурсу.

Тематика наукових розробок:

– нові технології транспортування, перетворення та зберігання енергії; впровадження енергоефективних, ресурсозбережувальних технологій; освоєння альтернативних джерел енергії; безпечна, чиста й ефективна енергетика;

– нові технології розвитку: транспортної системи, у тому числі розумний, зелений та інтегрований транспорт; ракетно-космічної галузі, авіа- і суднобудування; озброєння та військової техніки; дослідження з найбільш важливих проблем ядерної фізики, радіофізики та астрономії;

– нові технології виробництва матеріалів, їх оброблення, з’єднання, контролю якості;

– матеріалознавство; наноматеріали та нанотехнології;

– нові технології екологічно чистого виробництва та будівництва, охорони навколишнього природного середовища, видобутку та переробки корисних копалин; хімічні процеси та речовини в екології; раціональне природокористування;

– технологічне оновлення та розвиток агропромислового комплексу;

– органічне виробництво і продовольча безпека;

– економічні перетворення; демографічні зміни та благополуччя суспільства; актуальні проблеми педагогіки, психології та соціології; інтеграція до європейського науково-освітнього простору; соціально-психологічна реабілітація військовослужбовців з місць військових конфліктів, сімей поранених і загиблих; підтримка обдарованої молоді та формування у дітей сучасного світогляду, моральної і громадянської позиції;

– правові, філософські, історичні та політологічні аспекти державотворення; захист свободи і національної безпеки України та її громадян на шляху євроінтеграції;

– актуальні проблеми українознавства, літературознавства, мистецтвознавства, мовознавства та соціальні комунікації;

– розробка й впровадження нових технологій та обладнання для якісного медичного обслуговування, фармацевтики, профілактики та лікування захворювань; біотехнології; розвиток сучасних інформаційних, комунікаційних технологій, робототехніки.

За детальнішою інформацією звертатися до заступника декана факультету мистецтв з наукової роботи та міжнародного співробітництва Калабської Віри Степанівни.