ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ПРОВЕДЕНО ІІ МІЖНАРОДНУ НАУКОВО-ПРАКТИЧНУ КОНФЕРЕНЦІЮ «ПРОБЛЕМИ ІНСТРУМЕНТАЛЬНОГО ВИКОНАВСТВА В УМОВАХ СУЧАСНОЇ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ»

28–29 квітня 2021 року на базі кафедри інструментального виконавства факультету мистецтв УДПУ імені Павла Тичини була проведена ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми інструментального виконавства в умовах сучасної мистецької освіти». У дистанційному форматі на платформі ZOOM різні аспекти інструментального мистецтва обговорювали митці та науковці з різних країн світу: Китаю, Польщі, Сербії, Угорщини, України та ін. Модератор ‒ кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інструментального виконавства, голова Ради молодих науковців та молодих дослідників факультету мистецтв УДПУ імені Павла Тичини Анатолій Сергійович Коваленко.

Зі вступним словом до учасників конференції звернулася проректор з наукової роботи, доктор педагогічних наук, доцент Тетяна Леонідівна Годованюк. Вона побажала усім учасникам заходу нових творчих і конструктивних ідей, інтелектуального і професійного збагачення, плідної роботи задля подальшого розвитку мистецтва.

Учасників заходу привітала в. о. завідувача кафедри інструментального виконавства, кандидат педагогічних наук, доцент Тетяна Анатоліївна Радзівіл. Вона запросила гостей до активної дискусії для вирішення актуальних проблем інструментального виконавства.

Доповідачами на пленарному засіданні конференції виступили: Ігор Михайлович Андрієвський, кандидат мистецтвознавства, професор кафедри скрипки НМАУ ім. П.І. Чайковського, народний артист України; Йоанна Городько, доктор мистецтвознавства, професор Познанської музичної академії імені І. Я. Падеревського; Анатолій Сергійович Коваленко, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інструментального виконавства УДПУ імені Павла Тичини,

Презентували наукові та нотні праці: Інна Григорівна Каліновська, викладач-методист вищої категорії відділу оркестрових струнних інструментів УОМК ім. П. Д. Демуцького (нотна збірка «П҆єси для ансамблю скрипалів»), Ольга Євгенівна Гарбарук, викладач-методист вищої категорії відділу народних інструментів УОМК ім. П. Д. Демуцького (нотна збірка: «Диригенту-початківцю»), Олександр Миколайович Кітрар, викладач-методист вищої категорії відділу народних інструментів УОМК ім. П. Д. Демуцького (нотна збірка «Мрії об’єднують»), Анатолій Сергійович Коваленко, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інструментального виконавства УДПУ імені Павла Тичини (монографія «Становлення та розвиток вітчизняної гітарної освіти (середина ХІХ – початок ХХІ ст.)»).

Практичну частину конференції творили провідні фахівці України: Кіра Ісааківна Майденберг-Тодорова, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри теорії музики та композиції ОНМА імені А. В. Нежданової за участю учениці 1 класу КЗПСО «МШ №2 імені О. К. Глазунова» Даяни Тодорової (майстер-клас на тему: «Дидактична імпровізація з початківцями»); Вікторія Анатоліївна Жадько, заслужена артистка України, лауреат всеукраїнських і міжнародних конкурсів, гітаристка та диригент, професор Луганської державної академії культури і мистецтв, доцент НМАУ імені П. І. Чайковського, диригент ЗАСО Національної Суспільної Телерадіокомпанії України, головний диригент камерного оркестру «Ars Nova» Миколаївської обласної філармонії (лекція на тему: «Безнотове навчання як одна із ефективних методик раннього навчання грі на музичних інструментах»); Ярослав Володимирович Олексів, лауреат всеукраїнських і міжнародних конкурсів, баяніст, композитор, кандидат мистецтвознавства, в. о. професора, декан факультету музикознавства, композиції, вокалу та диригування, доцент кафедри народних інструментів та кафедри оркестрового диригування ЛНМА імені М. В. Лисенка (майстер-клас на тему: «Робота над конкурсною програмою»).

Заключне слово та побажання подальших наукових та творчих успіхів висловила Віра Степанівна Калабська, заступник декана факультету мистецтв з наукової роботи, доцент кафедри інструментального виконавства УДПУ імені Павла Тичини, кандидат педагогічних наук, доцент.

Адміністрація факультету мистецтв дякує всім учасникам конференції за активну участь та бажає нових звершень у галузі мистецької освіти!