ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВІДБУЛАСЬ V МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «СУЧАСНІ ЕСТЕТИЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ВИКЛАДАЧІВ МИСТЕЦЬКИХ ДИСЦИПЛІН

28 квітня 2022 р. на базі факультету мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулася V Міжнародна науково-практична конференція «Естетичні засади розвитку педагогічної майстерності викладачів мистецьких дисциплін».

Конференція проходила у дистанційному режимі, на платформі ZOOM. Митці та науковці з усіх регіонів України та зарубіжжя обговорювали актуальні питання сучасної мистецької освіти, ділилися власним практичним досвідом та презентували свої доробки.

Зі словами привітань до учасників конференції звернулася Тетяна Годованюк, проректор з наукової роботи Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, доктор педагогічних наук. Вона побажала всім плідної роботи, успіхів і Перемоги!

Модератор заходу – Інна Терешко, кандидат педагогічних наук, доцент, декан факультету мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Серед учасників конференції – науковці і педагоги з різних регіонів України і з зарубіжних країн, які долучилися до обговорення таких питань:

• Європейська практика формування педагогічної майстерності учителів мистецьких дисциплін в умовах ступеневої освіти.
  • Теоретичні та методичні аспекти підготовки фахівців мистецьких дисциплін у вищій школі.
  • Новітні технології навчання дисциплін мистецького спрямування. Мистецтвознавство
  • Естетичні засади виховання та розвитку творчо-обдарованих дітей у мистецькій освіті.

Першим доповідачем на пленарному засіданні став доктор педагогічних наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України, заступник голови Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Георгій Філіпчук, який наголосив, що україноцентризм має стати стратегічною основою поступу нації, насамперед у сфері освіти, науки і мистецтва.

Українські та зарубіжні науковці представили результати дослідження, а також успішні освітні практики з таких проблем:

«Музичне навчання учнів у Державній Школі І ступеня в Шпротаві» (Анжела Степенко –директор Державної музичної школи I ступеня м. Шпротава (м. Шпротав, Республіка Польща));

«Мистецтвознавча підготовка педагога: спроба рефлексії цінностей» (Оксана Комаровська – доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник, завідувач лабораторії естетичного виховання та мистецької освіти Інституту проблем виховання НАПН України (м. Київ, Україна));

«Фольклоризм мистецтва у змісті підготовки сучасного вчителя» (Мирослава Вовк – доктор педагогічних наук, професор, завідувач відділу змісту і технологій педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України (Україна, м. Київ));

«Всеукраїнське товариство імені Тараса Шевченка «Просвіта»: культурно- мистецькі діалоги» (Наталія Філіпчук – доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник, провідний науковий співробітник відділу змісту і технологій педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України (м. Київ, Україна));

«Сучасне мистецтво проти агресії і війни» (Артур Клозе – художник-мультиплікатор, карикатурист (м. Кассель, Німеччина));

«Творча активність як основа становлення ідентичності особистості майбутнього художника-педагога» (Ольга Музика – кандидат педагогічних наук, доцент, в. о. завідувача кафедри образотворчого мистецтва Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини)).

За результатами заходу заплановано видання збірника матеріалів конференції «Естетичні засади розвитку педагогічної майстерності викладачів мистецьких дисциплін».

Факультет мистецтв  щиро дякує гостям та учасникам  конференції  за сприяння у проведенні міжнародного наукового заходу, конструктивний діалог і творчу атмосферу, за багаторічну співпрацю, єдність у здійсненні важливих змін у сфері мистецько-педагогічної освіти.

Бажаємо подальших творчих та наукових звершень, втілення запланованих проєктів і головне – скорішої Перемоги!!! Слава Україні!!!

ВІДБУВСЯ ЕКЗАМЕН З ТЕОРІЇ І МЕТОДИКИ НАРОДНО-СЦЕНІЧНОГО ТАНЦЮВІДБУВСЯ ЕКЗАМЕН З ТЕОРІЇ І МЕТОДИКИ НАРОДНО-СЦЕНІЧНОГО ТАНЦЮ

На дворі нестерпна спека, сонце не шкодує тепла, а в студентів мистецько-педагогічного факультету своя спека у танцювальному залі. 10 червня відбувся черговий екзамен студентів 44 групи напряму підготовки «Хореографія» з

СТУДЕНТИ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ХОРЕОГРАФІЯ» ПОДАРУВАЛИ ГЛЯДАЧАМ ЧАРІВНУ КАЗКУ «ЛУСКУНЧИК»СТУДЕНТИ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ХОРЕОГРАФІЯ» ПОДАРУВАЛИ ГЛЯДАЧАМ ЧАРІВНУ КАЗКУ «ЛУСКУНЧИК»

Новий рік – це свято на яке чекають всі, а особливо маленькі діти. Так, студенти спеціальності «Хореографія» подарували глядачам чарівну казку «Лускунчик» (музика П. Чайковського, балетмейстери М. Петіпа та Л.

ВИПУСКНІ ЕКЗАМЕНИ СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО»ВИПУСКНІ ЕКЗАМЕНИ СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО»

27 червня 2019 року завершила роботу Екзаменаційна комісія, яка проводила атестацію випускників спеціальності «Образотворче мистецтво» ОС «бакалавр», затверджена наказом ректора у складі: Музики Ольги Яношівни (голова комісії, кандидат педагогічних наук, доцент), Короля