ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВІДБУЛАСЯ VII МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

ВІДБУЛАСЯ VII МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

15-16 жовтня 2020 року на базі факультету мистецтв УДПУ імені Павла Тичини відбулася VІІ Міжнародна науково-практична конференція «Теоретико-методологічні аспекти мистецької освіти: здобутки, проблеми та перспективи» (онлайн-режимі на платформі ZOOM). Співорганізатори конференції: Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України (відділ змісту і технологій педагогічної освіти), Інститут проблем виховання НАПН України (лабораторія естетичного виховання та мистецької освіти) та об’єднання професійних художників (Ізраїль).

У роботі конференції взяли участь відомі вчені, культурні і громадські діячі, практики мистецької освіти як з України так і з різних країн світу.

З вітальним словом до організаторів та учасників звернулися заступник директора з наукової роботи Iнституту педагогічної освіти i освiти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Хомич Лідія Олексіївна, яка зазначила на надзвичайній актуальності і своєчасності розгляду та обговорення поставлених питань мистецької освіти та побажала нових науково-практичних звершень. Декан факультету мистецтв УДПУ імені Павла Тичини, кандидат педагогічних наук, доцент Інна Григорівна Терешко, вітаючи присутніх, побажала учасникам конференції успіхів, конструктивної роботи і нових здобутків.

Під час пленарного засідання були прослухані актуальні та змістовні доповіді: доктора педагогічних наук, професора, дійсного члена НАПН України Філіпчука Георгія Георгійовича (Україна, м. Київ); доктора педагогічних наук, завідувача відділу змісту і технологій педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України Вовк Мирослави Петрівни (Україна, м. Київ); доктора педагогічних наук, старшого наукового співробітника, завідувача лабораторії естетичного виховання та мистецької освіти Інституту проблем виховання НАПН України Комаровської Оксани Анатоліївни (Україна, м. Київ); заслуженого хореографа Грузії, голови Центру культури і туризму Грузії, керівника ансамблю грузинського танцю «Колха» Читаіа Кахи (Грузія, м. Хобі); кандидата педагогічних наук, старшого наукового співробітника відділу змісту і технологій педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України Соломахи Світлани Олександрівни (Україна, м. Київ); кандидата мистецтвознавства, доцента кафедри хорового диригування Одеської національної музичної академії імені Антоніни Василівни Нежданової, хормейстера хору Одеського національного театру опери та балету, хормейстера креативного центру «WeArt», лауреата міжнародних конкурсів Кучурівського Юрія Степановича (Україна, м. Одеса).

По закінченню пленарного засідання були проведені дискусійні платформи за напрямками «Хореографія», «Образотворче мистецтво», «Музичне мистецтво».

16 жовтня працювала дискусійна платформа «Актуальні питання міждисциплінарного вектору мистецької освіти», було проведено круглий стіл на тему: «Проблеми впровадження дистанційного навчання в освітньому процесі факультету мистецтв УДПУ імені Павла Тичини та можливі шляхи їх вирішення», відбулася онлайн презентація наукових видань професорсько-викладацького складу факультету мистецтв за 2019-2020 н. р.

Незважаючи на карантинні заходи й унеможливлення очної зустрічі, тепла та невимушена атмосфера спілкування під час відео-конференції стала міцною запорукою подальшого науково-творчого розвитку.

Факультет мистецтв щиро дякує всім учасникам за активну участь у роботі конференції, зичить  натхнення у шляхетній справі зміцнення освітньо-культурної сфери України!