20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

+380474432323 - деканат

+380474435308 - методист заочного відділу

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВІДБУЛАСЯ ЧЕРГОВА ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ У МЕЖАХ СЕРІЇ ПРОСВІТНИЦЬКИХ ВЕБІНАРІВ «ЦВІТ УКРАЇНСЬКОЇ ПЕДАГОГІКИ: СУЧАСНЕ І МИНУЛЕ».

ВІДБУЛАСЯ ЧЕРГОВА ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ У МЕЖАХ СЕРІЇ ПРОСВІТНИЦЬКИХ ВЕБІНАРІВ «ЦВІТ УКРАЇНСЬКОЇ ПЕДАГОГІКИ: СУЧАСНЕ І МИНУЛЕ».

Серед постатей, які визначають історію розвитку української суспільно-громадської думки, просвітницького руху кінця ХІХ і до 40-х років ХХ століття одна з найяскравіших – Софія Русова. Трагізм її долі полягає в тому, що для кількох поколінь творча спадщина С. Русової її роль в українській культурі не висвітлювалась і не аналізувалась, тому, що на ній було тавро української буржуазної націоналістки та емігрантки.

10 березня 2023 р. здобувачі та науково-педагогічні працівники факультету відвідали гостьову лекцію «Педагогічна спадщина Софії Русової (прийдіть, будемо жити задля наших дітей)». Лектор – Галина Дацюк, журналістка, голова Жіночого Центру «Спадщина», дослідниця життя, педагогічної та громадської діяльності Софії Русової, лауреатка премій імені Софії Русової, Івана Огієнка.

Галина Іванівна розкрила маловідомі факти життєдіяльності родини Русових, репрезентувала педагогічну, просвітницьку, державницьку діяльність Софії Русової, закцентувала увагу на її ідеях щодо розбудови національної освіти: «Тільки рідна школа може виховати громадянську свідомість, почуття своєї людської гідності. Раби утворювалися в тій чужій школі, яка до сього часу панувала у нас в Україні, раби-учні, які в стінах школи мали зрікатися усього рідного, нехтувати усім тим, що вони поважали в рідній хаті, забувати материнську мову і ставати перевертнями, зрікатися рідного краю, рідного люду» (С. Русова «Націоналізація школи». Вибрані твори).

Людмили Синекоп, директорка Загальноосвітнього навчального закладу І ступеня «Школа-дитячий садок імені “Софії Русової”» (м. Київ)  розповіла про діяльність міні-музею Софії Русової, розкрила перед аудиторією інноваційну сутність педагогічних ідей С. Русової у процесі розбудови сучасної системи дошкільної освіти в Україні.

Щиро дякуємо доктору педагогічних наук,  науковому співробітнику відділу змісту і технології педагогічної освіти ІПООД імені Івана Зязюна НАПН України Наталії Філіпчук за організацію і проведення заходу та сподіваємося на чергові науково-академічні зустрічі!

Схожі новини

ХОРЕОГРАФИ НЕ ТІЛЬКИ ТАНЦЮЮТЬ АБО КВІТИ-ГІГАНТИ В ТАНЦКЛАСІХОРЕОГРАФИ НЕ ТІЛЬКИ ТАНЦЮЮТЬ АБО КВІТИ-ГІГАНТИ В ТАНЦКЛАСІ

В рамках дисципліни «Народний костюм і сценічне оформлення» (викладач – Л. Ю. Гекалюк) студенти хореографи щоразу відкривають все нові і нові грані своїх можливостей. Навчальний курс «Народний костюм і сценічне оформлення»

В УКРАЇНІ ТРИВАЄ СТВОРЕННЯ НОВОГО КОЛЕКТИВУ — UKRAINIAN INCLUSIVE CHOIR & ORCHESTRAВ УКРАЇНІ ТРИВАЄ СТВОРЕННЯ НОВОГО КОЛЕКТИВУ — UKRAINIAN INCLUSIVE CHOIR & ORCHESTRA

Ключове слово — інклюзивний! Євген Лавренчук: В Україні, чи не 90% людей і навіть музикантів — людей з вищою освітою, — все ще не розуміють значення слова «інклюзія» і вважають,

30 КВІТНЯ ЄГОР СТАДНИЙ РОЗПОВІСТЬ ОНЛАЙН ПРО ЗАВЕРШЕННЯ НАВЧАЛЬНОГО РОКУ В ЗВО ТА ВСТУПНУ КАМПАНІЮ 202030 КВІТНЯ ЄГОР СТАДНИЙ РОЗПОВІСТЬ ОНЛАЙН ПРО ЗАВЕРШЕННЯ НАВЧАЛЬНОГО РОКУ В ЗВО ТА ВСТУПНУ КАМПАНІЮ 2020

30 квітня о 14:00 заступник Міністра освіти і науки Єгор Стадний у прямому ефірі на Facebook-сторінці МОН розповість про завершення навчального року та вступну кампанію в університети та коледжі цього