ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВІДБУВСЯ МАЙСТЕР-КЛАС У ТЕХНІЦІ ГАРЯЧОГО РОЗПИСУ ТКАНИНИ

ВІДБУВСЯ МАЙСТЕР-КЛАС У ТЕХНІЦІ ГАРЯЧОГО РОЗПИСУ ТКАНИНИ

16 жовтня, напередодні вивчення нової теми з дисципліни «Декоративно-прикладне мистецтво», викладачем кафедри образотворчого мистецтва Сердюк Ярославою Олексіївною було проведено майстер-клас для студентів 33 та 35 груп у техніці гарячого розпису тканини.

ВІДБУВСЯ МАЙСТЕР-КЛАС У ТЕХНІЦІ ГАРЯЧОГО РОЗПИСУ ТКАНИНИ

Техніка батика налічує не одну сотню років, протягом яких вона усе ускладнювалася й удосконалювалася. Це дуже давнє художнє ремесло. У різних країнах техніка батика, або нанесення малюнка на тканину, має свої особливості, але в кожному разі використовують воду і віск.

Гарячим такий батік назвали не просто так. Вся суть в тому, що робота виконується з воском та парафіном розплавленими на вогні. Використовують суміш цих компонентів.

Матеріал наноситься на тканину до того, як встигне охолонути, за допомогою спеціального пензлика з твердої щетини. Звичайна кисть не підійде, так як просто розплавиться.

ВІДБУВСЯ МАЙСТЕР-КЛАС У ТЕХНІЦІ ГАРЯЧОГО РОЗПИСУ ТКАНИНИ

На області, покриті воском, фарба не накладається. Освоївши техніку, можна досягти приголомшливих ефектів «ліплення» квітів, які полягають у поєднанні профарбованих і непрокрашенних місць полотна.

ВІДБУВСЯ МАЙСТЕР-КЛАС У ТЕХНІЦІ ГАРЯЧОГО РОЗПИСУ ТКАНИНИ

Оволодіння технологією художнього розпису тканин, досягнення майстерності в цьому мистецтві дозволить студентам створювати цікаві та неповторні панно. Робота над своїми творчими здібностями дасть можливість все глибше проникнути в сферу прекрасного.