ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВІДБУВСЯ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР «МИСТЕЦЬКО-ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПАВЛА МУРАВСЬКОГО В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ ХОРОВОЇ КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»

21 листопада кафедрою музикознавства та вокально-хорових дисциплін було проведено Регіональний науково-методичний семінар «Мистецько-педагогічна діяльність Павла Муравського в контексті розвитку хорової культури України», головною метою організації якого є представлення і узагальнення унікального досвіду понад 100-річного життя й 80 –річної мистецько-педагогічної діяльності Павла Івановича Муравського (1914 – 2015) – легенди українського хорового мистецтва ХХ – ХХІ століть, видатного хорового диригента й педагога сучасності, Героя України, професора, академіка НАМ України, народного артиста України, лауреата Державної премії України імені Т.Г. Шевченка та означення його ролі у розвитку хорової культури України.

mystetsko-pedahohichna-diyalnist-pavla-muravskoho-1

mystetsko-pedahohichna-diyalnist-pavla-muravskoho-4

Основними напрямами обговорення були:
–  формування професійної компетентності майбутнього вчителя музичного мистецтва на основі хорової методології Павла Муравського;
–  теоретико-методологічні засади розвитку педагогічної майстерності майбутніх учителів мистецьких дисциплін;
–  художньо-естетичні аспекти вокально-хорової підготовки студентів в системі мистецької освіти.

Із своїми науковими доповідями на семінарі виступили: заслужений працівник культури України, доцент Ятло Леонід Петрович (тема доповіді: «Мистецько-педагогічна діяльність Павла Муравського в контексті розвитку хорової культури України ХХ-ХХІ ст.»); завідувач кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін, заслужений працівник культури України, доцент Семенчук Василь Васильович (тема доповіді: «Принципи хорового методу П. І. Муравського».

mystetsko-pedahohichna-diyalnist-pavla-muravskoho-2

mystetsko-pedahohichna-diyalnist-pavla-muravskoho-3

Активну участь в обговореннях прийняли студенти: 42 групи – Жовноватюк Аліна (тема доповіді: «легенда українського хорового мистецтва») та 48 групи – Лаврененко Надія.

Наприкінці семінару відбувся перегляд фільму «Муки і радощі Павла Муравського».

Дякуємо учасникам семінару за чудовий обмін досвідом методики акапельного хорового співу видатного диригента України Павла Івановича Муравського.