ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ ПРОФЕСОРА ГЕОРГІЯ ФІЛІПЧУКА

ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ ПРОФЕСОРА ГЕОРГІЯ ФІЛІПЧУКА

3 березня 2023 року здобувачі та науково-педагогічні працівники факультету відвідали гостьову лекцію «Педагогіка – це моє життя». Педагогіка добра Івана Зязюна у вимірах сучасності» до 85-річчя з дня народження академіка Івана Андрійовича Зязюна. Лектор – Георгій Філіпчук, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, почесний доктор Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, заступник голови Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, голова Конгресу українського інтелігенції.

Ініціатором та модератором заходу була Наталія Філіпчук, доктор педагогічних наук, провідний науковий співробітник відділу змісту і технології педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, член Кафедри ЮНЕСКО «Неперервна професійна освіта ХХІ століття», голова первинного осередку Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка при ІПООД імені Івана Зязюна НАПН України.

Георгій Філіпчук розкрив актуалітети спадщини Івана Андрійовича Зязюна, знаного вченого сучасності, засновника «педагогіки добротворення», теорії і практики педагогічної майстерності в Україні, у вимірах україноцентричності сучасної освіти та викликів, що постали перед освітою в умовах Національної визвольної війни України проти рф:

• «І. А. Зязюн тішив себе надією, що саме вчитель є оберегом України, учителя сприймав не як професію, а як «вічну сповідувану і вічно живу цінність, непідвладну Часу…», яка ростить і оберігає народ…».
  • «Його педагогіка була гуманістичною, діалогічною, людинотвірною, простою, доступною і водночас глибоко філософічною».
  • «Іван Зязюн вірив у те, що емоція, високі почуття, мотивація душі породжує Ідею… За рівних вартостей місія спонукати до творення ідей, новацій, а, отже, емоцій належить Педагогу, Просвітнику, Навчителю».
  • «Не можна виховувати, коли сам невихований. Особистий приклад – найперше правило аксіології виховання».

Лекція викликала значний інтерес і мотивувала слухачів до подальшого вивчення постаті Івана Андрійовича Зязюна. «Ми впевнені, що українці ще будуть відкривати нові грані цієї видатної Особистості: Педагога, Філософа, Вченого, Керівника, Майстра педагогічної дії» (Інна Терешко).

Під час заходу в.о. декана факультету мистецтв, кандидат педагогічних наук, доцент Інна Терешко подякувала вельмишановному Георгію Георгійовичу за цікаву, емоційну, пізнавальну лекцію та представила відеопроєкт «Творчий портрет» Івана Андрійовича Зязюна очима науково-педагогічних працівників університету.

Щиро дякуємо Георгію Георгійовичу та Наталії Олександрівні за організацію лекції і сподіваємося на чергові науково-академічні зустрічі!

В УДПУ ПРОДОВЖЕНО ТЕРМІНИ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯВ УДПУ ПРОДОВЖЕНО ТЕРМІНИ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

Відповідно до рішення виконавчого комітету Уманської міської ради № 331 від 8 вересня 2020 року «Про додаткові заходи щодо недопущення поширення захворювань, спричинених коронавірусом COVID-19, під час масового паломництва брацлавських хасидів та наказу Уманського державного

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ

Президент України, підтримавши ініціативу громадських організацій, міністерства культури і мистецтв, Державного комітету у справах релігій, Державного комітету телебачення і радіомовлення, ухвалив встановити в країні День пам’яті жертв голодомору і політичних