20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ЛЕКЦІЯ СЕРГІЯ ТАРАНЕНКА: АРХЕОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕРИТОРІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ЗАПОВІДНИКА «КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКА ЛАВРА»

15 вересня на факультеті мистецтв УДПУ імені Павла Тичини відбулася відкрита гостьова онлайн-лекція українського археолога, кандидата історичних наук, завідувача науково-дослідного сектору археології Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Сергія ТАРАНЕНКА «Археологічні дослідження території Києво-Печерської лаври».

Учасники зустрічі дізналися багато цікавих фактів з історичного минулого Лаври, переглянули архівні фото, які свідчили про унікальність однієї з найголовніших святинь християнського православного світу і найбільшого музейного комплексу України, де зосереджено 144 пам’ятки історії та культури.

У давньоруському літописі «Повість минулих літ» є датована 1051 р. згадка про його заснування монахами у печерах поблизу Києва. Першим насельником обителі був Антоній, який прийняв постриг на Афоні. У XVI-XVII ст. Києво-Печерський монастир утвердився як один із центрів християнської культури. Тут жили і працювали відомі літописці, письменники, вчені, художники, лікарі, книговидавці.

Враховуючи унікальність лаврського архітектурного ансамблю, значення заповідника в розвитку вітчизняної та світової науки й культури, 14 сесія Міжурядового комітету ЮНЕСКО занесла Києво-Печерську лавру до Списку пам’яток всесвітньої спадщини.

Наприкінці зустрічі всі охочі мали змогу задати лектору запитання і отримали вичерпні відповіді.

Щиро дякуємо шановному Сергію Пантелійовичу за цікаву, пізнавальну лекцію, з якої дізналися багато невідомих фактів про нашу національну святиню! Бажаємо натхнення на проведення нових досліджень, втілення задумів і проєктів! І скорішої Перемоги всім нам! Все буде Україна!

Схожі новини

ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!

Сьогодні, 26 грудня, свій День народження відзначає майстер виробничого навчання кафедри образотворчого мистецтва Лопушан Володимир Пилипович! Шановний Володимире Пилиповичу! Прийміть наші найщиріші вітання з Днем народження!

10 листопада в межах проведення декади гуманітарно-педагогічного факультету читання професорських годин завершила онлайн-лекція доцента кафедри образотворчого мистецтва Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Олени СЕМЕНОВОЇ «Символіка українських писанок». З

СТУДЕНТИ МПФ ВІДВІДАЛИ КОНЦЕРТ ЗАСЛУЖЕНОГО АНСАМБЛЮ ПІСНІ І ТАНЦЮ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИСТУДЕНТИ МПФ ВІДВІДАЛИ КОНЦЕРТ ЗАСЛУЖЕНОГО АНСАМБЛЮ ПІСНІ І ТАНЦЮ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

3 лютого викладачі та студенти мистецько-педагогічного факультету відвідали концерт Заслуженого ансамблю пісні і танцю збройних сил України, який відбувся в уманському міському будинку культури.  В репертуарі ансамблю – українські народні,