ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ЛЕКЦІЯ СЕРГІЯ ТАРАНЕНКА: АРХЕОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕРИТОРІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ЗАПОВІДНИКА «КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКА ЛАВРА»

15 вересня на факультеті мистецтв УДПУ імені Павла Тичини відбулася відкрита гостьова онлайн-лекція українського археолога, кандидата історичних наук, завідувача науково-дослідного сектору археології Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Сергія ТАРАНЕНКА «Археологічні дослідження території Києво-Печерської лаври».

Учасники зустрічі дізналися багато цікавих фактів з історичного минулого Лаври, переглянули архівні фото, які свідчили про унікальність однієї з найголовніших святинь християнського православного світу і найбільшого музейного комплексу України, де зосереджено 144 пам’ятки історії та культури.

У давньоруському літописі «Повість минулих літ» є датована 1051 р. згадка про його заснування монахами у печерах поблизу Києва. Першим насельником обителі був Антоній, який прийняв постриг на Афоні. У XVI-XVII ст. Києво-Печерський монастир утвердився як один із центрів християнської культури. Тут жили і працювали відомі літописці, письменники, вчені, художники, лікарі, книговидавці.

Враховуючи унікальність лаврського архітектурного ансамблю, значення заповідника в розвитку вітчизняної та світової науки й культури, 14 сесія Міжурядового комітету ЮНЕСКО занесла Києво-Печерську лавру до Списку пам’яток всесвітньої спадщини.

Наприкінці зустрічі всі охочі мали змогу задати лектору запитання і отримали вичерпні відповіді.

Щиро дякуємо шановному Сергію Пантелійовичу за цікаву, пізнавальну лекцію, з якої дізналися багато невідомих фактів про нашу національну святиню! Бажаємо натхнення на проведення нових досліджень, втілення задумів і проєктів! І скорішої Перемоги всім нам! Все буде Україна!

І ЗНОВУ ПЕРЕМОГА!І ЗНОВУ ПЕРЕМОГА!

18-19 травня 2019 року в м. Умань відбувся ХІ Міжнародний фестиваль-конкурс інструментального, вокального, хореографічного, театрального, циркового мистецтв та театрів мод «Квітуча Країна». Учасниками фестивалю-конкурсу, що представляли Уманський державний педагогічний університет імені Павла

ОГОЛОШУЄТЬСЯ КОНКУРС НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМІЙ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ НАЙТАЛАНОВИТІШИМ МОЛОДИМ ВЧЕНИМОГОЛОШУЄТЬСЯ КОНКУРС НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМІЙ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ НАЙТАЛАНОВИТІШИМ МОЛОДИМ ВЧЕНИМ

Департамент науково-технічного розвитку МОН України оголошує про прийом документів претендентів на здобуття Премії Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок. Подання заявок: до 15 березня 2019 року.

НА ФАКУЛЬТЕТІ МИСТЕЦТВ ВІДБУЛИСЯ БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИНА ФАКУЛЬТЕТІ МИСТЕЦТВ ВІДБУЛИСЯ БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ

У суботу, 3 грудня 2016 року, на факультеті мистецтв відбулися батьківські збори, на які були запрошені батьки студентів першого та другого курсу. Із вступним словом до присутніх звернулася в.о. декана