ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ СПІВПРАЦЯ З КОМУНАЛЬНИМ ЗАКЛАДОМ ВИЩОЇ ОСВІТИ «БАРСЬКИЙ ГУМАНІТАРНО-ПЕДАГОГІЧНИЙ КОЛЕДЖ ІМЕНІ МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО»

10 листопада в межах проведення декади гуманітарно-педагогічного факультету читання професорських годин завершила онлайн-лекція доцента кафедри образотворчого мистецтва Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Олени СЕМЕНОВОЇ «Символіка українських писанок».

З вітальним словом до учасників зустрічі звернувся директор КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського», кандидат педагогічних наук Петро САВЧУК, наголосивши на необхідності дослідження та збереження українського декоративно-ужиткового мистецтва як засобу виховання у молодого покоління почуття патріотизму, активної громадянської позиції, національної свідомості.

Модераторка зустрічі, декан гуманітарно-педагогічного факультету, доктор педагогічних наук Майя МОРОЗ акцентувала увагу присутніх на значенні писанкарства як полікультурного явища, у якому відображено історію, звичаї, вірування, світогляд та естетичні уявлення українського народу.

З інформацією про творчу і наукову діяльність факультету мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини ознайомила присутніх Ольга МУЗИКА, в.о. завідувача кафедри образотворчого мистецтва, кандидат педагогічних наук, доцент. Василь СЕМЕНЧУК, заслужений працівник культури України, доцент, завідувач кафедри музикознавства та вокально-хорового мистецтва розповів учасникам зустрічі про особливості навчання студентів-музикантів. З умовами вступу на освітні програми факультету мистецтв ознайомила всіх Вікторія МАРКІНА, викладач кафедри хореографії та художньої культури, відповідальна за профорієнтаційну роботу на факультеті.

Слухачами онлайн-лекції були студенти, педагогічні та науково-педагогічні працівники гуманітарно-педагогічного факультету КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського», а також науково-педагогічні працівники Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Під час лекції Олена СЕМЕНОВА ознайомили присутніх із характерними особливостями кольорової гами та узорів різних регіонів; значенням прадавніх символів (Дерево життя, Берегиня, Сонце) і писанкового орнаменту – символічного, геометричного, рослинного, зооморфного, антропологічного, побутового тощо.

Після лекції учасники зустрічі мали змогу поспілкуватися, отримати відповіді на запитання, поділитися творчими планами на майбутнє.

Висловлюємо щиру вдячність директору КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» Петру САВЧУКУ, декану гуманітарно-педагогічного факультету Майї МОРОЗ, всьому колективу коледжу за можливість дружнього спілкування, обміну досвідом та творчими здобутками! Обов’язково будуть нові зустрічі, проєкти! Переможного нам миру! Все буде Україна!

Сьогодні у Берестівецькому сільському Будинку культури відбулись урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства. Це свято справжніх господарів української землі, які щоденною працею прославляють наш край. Це свято усіх, хто

ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!

Сьогодні – 25 вересня, свій День Народження святкує кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри інструментального виконавства Коваленко Анатолій Сергійович! Хай будуть з Вами здоров’я та сила, Хай доля буде ласкава