ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВЗАЄМОДІЯ ТА НАУКОВА СПІВТВОРЧІСТЬ ФАКУЛЬТЕТУ МИСТЕЦТВ ТА МАН

ВЗАЄМОДІЯ ТА НАУКОВА СПІВТВОРЧІСТЬ ФАКУЛЬТЕТУ МИСТЕЦТВ ТА МАН

У  рамках співпраці УДПУ імені Павла Тичини та відділу  освіти Уманської міської ради, на базі факультету мистецтв  відбувся перший міський етап конкурсу науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.

Значна організаційна робота (тренінги, консультації, підготовка  необхідної документації) була проведена керівником   регіонального  центру конкурсу МАН,  кандидатом  філологічних  наук, професором Тищенко Т. М.

Модератором мистецької секції  було призначено  кандидата педагогічних наук, доцента кафедри образотворчого мистецтва Базильчука Л. В.

До складу журі конкурсу мистецької секції увійшли: Толобистюк І. Ю., головний  спеціаліст відділу  освіти Уманської міської ради, учитель вищої категорії, учитель -методист, учитель мистецтва та художньої культури Уманської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 4 Уманської міської ради,  голова методичного об’ єднання учителів музичного мистецтва шкіл міста Терещук В. М., Нижник Л. М.,  учитель вищої категорії, учитель мистецтва та художньої культури Уманської загальноосвітньої   школи  I-III  ступенів  № 14  Уманської   міської    ради,   голова   методичного об’єднання учителів образотворчого мистецтва шкіл  міста, Сирота З. М., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри музикознавства та вокально-хорового мистецтва  УДПУ  ім. Павла Тичини.

На конкурс  було представлено науково-дослідну  роботу з музичного мистецтва  учениці 11-А класу «Уманської  міської гімназії – школи естетичного виховання» Уманської  міської  ради  Черкаської області, члена Малої академії наук   Дорофєєвої Дар’ї. Тема роботи: «Фортепіанна творчість Віктора Косенка на прикладі аналізу збірки творів «24 дитячі п’єси для фортепіано».

Наукові керівники: Дорофєєва Ю. В., учитель музично-теоретичних дисциплін  НВК «Уманська міська гімназія – школа естетичного виховання»  Уманської міської ради Черкаської області, Сирота З. М., кандидат  педагогічних наук, доцент, доцент кафедри  музикознавства та вокально-хорового мистецтва  УДПУ імені Павла Тичини.

Актуальність дослідження  Дорофєєвої Д. зумовлена відродженням історичної та культурної  спадщини українського народу.  У роботі розкрито основні риси української фортепіанної музики кінця XIX – початку XX ст., досліджено особливості фортепіанної творчості В. Косенка, його роль та місце в історії розвитку українського   музичного мистецтва.

На конкурс МАН з декоративно-прикладного мистецтва  було представлено науково-дослідну  роботу  Давидової  Катерини,  учениці   10 класу Уманської  загальноосвітньої  школи  І-ІІІ ступенів №11 імені Миколи Платоновича Бажана Уманської міської ради Черкаської області.  Тема роботи: «Писанкарство – феномен української культури».

Наукові керівники: Мороз І. М.,  учитель трудового навчання, Рябушкіна В. М., учитель української мови та літератури загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  №11 Уманської міської ради Черкаської області. Науковий консультант: Харитонова В. В., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри технологічної освіти УДПУ імені Павла Тичини.

У результаті проведеного дослідження Давидовою К., на основі теоретичного аналізу наукової та мистецтвознавчої літератури,  було розглянуто сутність таких понять як національна культура, писанкарство, розкрито історію виникнення та розвитку писанкового розпису, його  специфіку, визначено регіональні особливості писанкового розпису Черкаського регіону.

Роботи Дорофєєвої Д. і Давидової К. були  рекомендовані до подальшої участі в обласному конкурсі учнівських  робіт МАН.

За співпрацю та допомогу в організації і проведенні І етапу конкурсу науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН,  усі присутні  висловили подяку завідувачу кафедри музикознавства та вокально-хорового мистецтва, доценту Семенчуку В. В.