20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

+380474432323 - деканат

+380474435308 - методист заочного відділу

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ «ЧОРНОБИЛЬ – БІЛЬ УКРАЇНИ»

«ЧОРНОБИЛЬ – БІЛЬ УКРАЇНИ»

В понеділок, 26 квітня, виповнюється 35-а річниця Чорнобильської катастрофи.

26 квітня 1986 року сталася найбільш серйозна техногенна катастрофа в історії цивільної ядерної енергетики – о 1 год. 23 хв. за київським часом з різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. В історії багатостраждального українського народу чимало скорботних дат, спогад про які пронизує серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня 1986 року, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху.

Визначити масштаби катастрофи та її впливу на здоров’я людей важко досі. Тільки від раку, що розвинувся в результаті отриманої дози радіації, померли сотні тисяч людей. Прип’ять і навколишні села ще кілька століть будуть небезпечними для проживання.

Навколо ЧАЕС створено 30-кілометрову зону відчуження. Важко збагнути, але в 10-кілометрову зону, напевно, вже ніколи не повернуться люди!

Після найбільшої в світі ядерної катастрофи електростанція продовжувала працювати через гостру нестачу електроенергії в Україні. Остаточна зупинка електростанції сталася тільки у 2000 році.

Наш земний уклін, довічна вдячність усім тим, хто брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією землю.

Студентська рада факультету мистецтв провела низку заходів серед студентів.

  1. Перегляд фільму “Чорнобильська трагедія – біль України”. Взято документальний фільм з телеканалу UAУкраїна «Чорнобиль. Точка часу» (2016)

  1. Перегляд презентацій студентів «Чорнобиль. Життя людей до та після катастрофи».

Підготувала заступник голови студради – Катерина Хмарук, та студенськка рада факультету мистецтв.

 


 

  1. Провели бесіду з історії вибуху на Чорнобильська АЕС.
  1. Флешмоб в соц.мережі Instagram “МІЙ біль – Чорнобиль”.

Студенти активно обговорювали цю тему. Багато хто, знає особисто людей, які тоді в 1986 році, були серед числа перших ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

Атомний Вій опустив бетонні повіки.

Коло окреслив навколо себе страшне

Чому Звізда-Полин упала в наші ріки?!

 Хто сіяв цю біду і хто її пожне?

 (Ліна Костенко)

Залишити відповідь

Схожі новини

ЗАПРОШУЄМО ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ ОЛІМПІАДІ З ХОРЕОГРАФІЧНОГО МИСТЕЦТВАЗАПРОШУЄМО ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ ОЛІМПІАДІ З ХОРЕОГРАФІЧНОГО МИСТЕЦТВА

23 листопада 2018 року, в рамках проведення Дня Відкритих Дверей, на базі кафедри хореографії та художньої культури факультету мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбудеться ІІ Всеукраїнська олімпіада з хореографічного

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ В МІЖНАРОДНОМУ ДВОТУРОВОМУ ФЕСТИВАЛІ-КОНКУРСІ «GLOBAL TALENT FUSION FESTIVAL»ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ В МІЖНАРОДНОМУ ДВОТУРОВОМУ ФЕСТИВАЛІ-КОНКУРСІ «GLOBAL TALENT FUSION FESTIVAL»

Вітаємо з перемогою здобувача вищої освіти факультету мистецтв Чень Юйвея! 30.03.2024 року здобувач вищої освіти 52-І групи, спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво). (Художня культура) Чень Юйвей,  взяв участь в

УЧАСНИКИ НАРОДНОГО ХОРУ «КОБЗАР» ЗІГРАЛИ ДРУЖНІЙ МАТЧ У ВОЛЕЙБОЛУЧАСНИКИ НАРОДНОГО ХОРУ «КОБЗАР» ЗІГРАЛИ ДРУЖНІЙ МАТЧ У ВОЛЕЙБОЛ

24 жовтня в спортивній залі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, не зважаючи на похмуру погоду, студенти факультету мистецтв, а саме учасники народного хору «Кобзар» на чолі з його