ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВІДБУВСЯ IV ФЕСТИВАЛЬ ХОРЕОГРАФІЧНОГО МИСТЕЦТВА ІМЕНІ ВАДИМА КОСТРИЦІ «НА КИЧЕРІ»

30 квітня, у приміщенні Міського будинку культури відбувся IV фестиваль хореографічного мистецтва імені Вадима Костриці «На Кичері».
Цьогоріч фестиваль розквітнув яскравими барвами народної хореографії. Уже четвертий рік поспіль учасником фестивалю став народний аматорський ансамбль народного танцю «Яворина», керівником якого з 1992 по 1995 рік був заслужений працівник культури України Вадим Васильович Костриця. Сьогодні колектив очолює старший викладач кафедри хореографії та художньої культури – Сергій Куценко.

Колектив гідно представив Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, подарувавши глядачам молдавський народний танець «Весняна хора» та був нагороджений дипломом лауреата IV фестивалю хореографічного мистецтва імені Вадима Костриці «На Кичері» головою оргкомітету, директором Уманського гуманітарного педагогічного коледжу ім. Тараса Шевченка Ольгою Чепкою.

Довідка:

прощанняКостриця Вадим Васильович, випускник Київського державного інституту культури ім. О.Є. Корнійчука, працював викладачем ритміки і хореографії в Уманському гуманітарно-педагогічному коледжі ім. Т.Г. Шевченка впродовж 23 років. У 1978 р. на базі Уманського педагогічного училища ім. Т.Г. Шевченка створив танцювальний ансамбль «Вербиченька». Основним завданням колективу є збереження та подальший розвиток національної хореографічної спадщини.
Вадим Васильович та його танцювальний колектив брав участь у декаді культури та мистецтва Черкащини в Польському місті Бидгощ, презентував м. Умань в порідненому місті Ромії-Сюр-Сен у Франції, а згодом гастролював у Румунії. У 1990 р. – на запрошення комітету споріднення м. Мілорд Хейвен (Уельс, Великобританія) народний самодіяльний ансамбль танцю «Вербиченька» у складі делегації м. Умань підписував договір про споріднення. Вперше в історії далекого Уельсу артистами ансамблю на щоглі біля ратуші Мілфорду Хейвена було піднято прапор незалежності самостійної України. Його колектив – багаторазовий учасник Всесоюзних та республіканських фестивалів народної творчості республіканських телевізійних фестивалів-конкурсів «Сонячні кларнети», за підсумками яких тричі виборював звання лауреата.
За понад сорок років на ниві хореографічного мистецтва нагороджений державними та відомчими нагородами України.